Miks Atölyesi

0

Garanti ediyoruz! 8 haftanın sonunda kendi yaptığınız mikslere kendiniz şaşıracaksınız!

Miks aşaması müzik yapım sürecinin en çetrefilli aşamalarından biridir. Zira bu aşama, daha önceki aşamalarda yapılan tüm doğruların ve yanlışların gün yüzüne çıktığı noktadır. En iyi sonucu elde edebilmek için hem sanatçı hem mühendis gibi düşünmek ve beyninizin her iki yanını da kullanmak durumundasınız.

Kompresörü, EQ’yu birçok kaynaktan öğrenebilirsiniz. Biz ilk başta bunlara elimizi dahi sürmeden önce, miks’in önceki ve sonraki aşamalarla bağlantısını konuşacağız. Düzenleme (aranje) esnasında verilen yanlış kararlar mikste başımızı neden ağrıtır? Bunları nasıl çözeriz? Kayıtta yapılan hatalar nasıl düzeltilebilir? Mastering için en uygun miks nasıl yapılır? Bu soruları sormaya ve cevaplamaya başladığımızda miks konusuna yaklaşımınız tamamen değişecek.

Elbette kompresörden de, EQ’dan da, reverb’den de, ve akla gelecek tüm diğer araçlardan da bahsedeceğiz. Bunları ele alırken hem endüstride genel kabul görmüş standart uygulamaları, hem de standardın dışında kalan daha yaratıcı uygulamaları ele alacağız. Bol bol örnek inceleyip uygulama yapacağız. Derste Cubase yazılımını kullanacağız, ama edindiğiniz bilgiler tüm diğer müzik yapım yazılımlarına (DAW) aynı etkinlikte aktarılabilir.

8 haftanın sonuna geldiğimizde, istediğiniz noktaya ulaşmak için çok sayıda alternatif çözüm üretebilecek seviyeye geleceksiniz. Elinizdeki araçları çok daha bilinçli bir şekilde kullanacaksınız. Sorunları daha kolay farkedip, çözümleri daha rahat bulacaksınız.

Garanti ediyoruz.

Ayrıca öğrencilerimiz Steinberg’in Türkiye dağıtımcısı olan Compel’den Cubase’in son sürümünü indirimli alma fırsatını yakalıyorlar.

Eğitime devam etmek isteyen öğrencilerimiz için İleri Seviye Miks Atölyesi programımız da var.

Ders saatleri ve ücret konusunda lütfen Modern Müzik Akademisi’yle temasa geçin.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here