Bilgisayar Tabanlı Müzik Yapımı

0

Müzik yapımını YouTube’dan öğrenemezsiniz!

Müzik yapımı, sanatla teknolojinin içiçe geçtiği karmaşık bir süreç. İnternette çok fazla bilgi var ama bunlar dağınık ve yanlış bilgi çok fazla. Kendiniz öğrenmeye çalışırken kaybedeceğiniz zamanda belki koca bir albüm tamamlayabilirsiniz!

Modern Müzik Akademisi’ne gelin, Berklee College of Music Çağdaş Prodüksiyon Bölümü mezunu hocamız Doruk Somunkıran’dan müzik yapımının temel prensiplerini ve inceliklerini öğrenin. 8 hafta süren bu kurs esnasında bilgisayarda müzik yapımının işleyişi, donanım ve yazılım seçenekleri, ev stüdyosu kurarken dikkat edilmesi gerekenler, bilgisayar tabanlı düzenleme (aranje) teknikleri, audio (ses) ve MIDI kaydı, yapılan kayıtların edit’lenmesi, miks ve mastering konularına uygulamalı olarak değineceğiz.

Bu kurs başlangıç düzeyinde olup katılımcılarda herhangi bir ön bilgi ve beceri aramıyoruz. Bilgisayar kullanmayı bilmeniz yeterli. Derslerde Cubase yazılımını kullanıyoruz ama edineceğiniz bilgiler tüm müzik yapım yazılımlarında (DAW) aynı etkinlikte kullanılabilir. Ayrıca öğrencilerimiz Steinberg’in Türkiye dağıtımcısı olan Compel’den Cubase’in son sürümünü indirimli alma fırsatını yakalıyorlar.

Eğitime devam etmek isteyen öğrencilerimiz için Miks Atölyesi programımız da var.

(Ders saatleri ve ücret konusunda lütfen Modern Müzik Akademisi’yle temasa geçin.)

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here